ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!
ilość miejsc ograniczona
REJESTRACJA

 

 

Program konferencji

 

 

 


09:00 - 17:00
Warsztaty tematyczne towarzyszące Konferencji
14:30 - 15:30
Zebranie Zarządu Sekcji ITKiR
16:00 - 17:30
Sesja konkursowa
16:00 - 17:30
Blaski i cienie ITK - mój największy sukces / koszmar na oddziale ITK
Przewodniczący Sesji: Marek Gierlotka (Opole), Agnieszka Tycińska (Białystok)

 

Program Sesji Konkursowej wg kolejności prezentacji:

 

1. "Zespół takotsubo jako rzadkie powikłanie kardiowersji elektrycznej."
Prezentujący: Małgorzata Buksińska-Lisik
Autorzy: Małgorzata Buksińska-Lisik, Ewa Piasecka, Przemysław Kwasiborski, Artur Mamcarz

 

2. "Zatorowość płucna (PE) u pacjentki z zespołem antyfosfolipidowym (APS) powikłana małopłytkowością poheparynową (HIT) i ostrą niewydolnością kory nadnerczy."
Prezentujący: Anna Karasek
Autorzy: Anna Karasek, Robert Ryczek, Agata Galas, Rafał Lesiak, Anna Kaźmierczak- Dziuk, Marta Mielniczuk, Paweł Filipowski, Krzysztof Gawroński, Witold Tłustochowicz, Paweł Krzesiński


3. "Eozynofilowe zapalenie mięśnia sercowego – trudności diagnostyczne."

Prezentujący: Paulina Łopatowska
Autorzy: Paulina Łopatowska, Agnieszka Tycińska, Monika Gil, Marta Kamińska, Ewelina Żukowska, Bożena Sobkowicz


4. "Percutaneous thrombectomy in patient with acute pulmonary embolism, heparin induced thrombocytopenia (HIT), treated with in postpartum period. When catheter based therapy is the only therapeutic option."

Prezentujący: Michał Machowski
Autorzy: Michał Machowski, Dominik Wretowski, Andrzej Łabyk, Marcin Krakowian, Katarzyna Perzanowska-Brzeszkiewicz, Katarzyna Kurnicka, Paweł Dąbek, Grzegorz Madycki, Piotr Pruszczyk, Marek Roik


5. "Wielokrotne epizody zatrzymania krążenia u 67 letniej kobiety w przebiegu dławicy naczynioskurczowej."

Prezentujący: Agnieszka Metzgier-Gumiela
Autorzy: Agnieszka Metzgier-Gumiela, Małgorzata Kuzin, Anna Konopka, Agnieszka Stawicka, Janina Stępińska, Grzegorz Skonieczny


6. "Extracorporeal Membrane Oxygenation for the Management of Deep Hypothermia in a 38 year-old Distance Runner"
Prezentujący: Krzysztof Sanetra
Autorzy: Krzysztof Sanetra, Marek Cisowski, Wojciech Fil, Wojciech Domaradzki, Małgorzata Świątkiewicz, Piotr Skóra, Aleksandra Kret, Małgorzata Kuczera, Justyna Jankowska-Sanetra, Piotr Buszman

 

 

 

Jury: Waldemar Banasiak (Wrocław), Artur Borowicz (Katowice), Jarosław Bugajski (Opole), Michał Ciurzyński (Warszawa), Tomasz Czarnik (Opole), Rafał Depukat (Kraków),  Jarosław Drożdż (Łódź), Dariusz Dudek (Kraków), Agata Duszańska (Opole), Krzysztof J. Filipiak (Warszawa), Andrzej Gackowski (Kraków), Marek Gierlotka (Opole), Monika Gil (Białystok), Robert Gil (Warszawa), Michał Hawranek (Zabrze), Tomasz Hirnle (Białystok), Bartosz Hudzik (Zabrze), Piotr Jankowski (Kraków), Marta Kałużna-Oleksy (Poznań), Jarosław Kasprzak (Łódź), Rafał Koba (Zabrze), Ewa Kucewicz-Czech (Katowice), Bartosz Kudliński (Poznań), Wiktor Kuliczkowski (Wrocław), Andrzej Kutarski (Lublin), Lucyna Lenartowska (Wrocław), Przemysław Leszek (Warszawa), Beata Łabuz-Roszak (Opole), Przemysław Mitkowski (Poznań), Ewa Nowalany-Kozielska (Zabrze), Grzegorz Opolski (Warszawa), Joanna Płonka (Opole), Tomasz Roleder (Wrocław), Grzegorz Smolka (Katowice), Bożena Sobkowicz (Białystok), Andrzej Świątkowski (Zabrze), Mateusz Tajstra (Zabrze), Anna Tomaszuk-Kazberuk (Białystok), Przemysław Trzeciak (Zabrze), Agnieszka Tycińska (Białystok), Krystian Wita (Katowice), Wojciech Wojakowski (Katowice), Izabela Wojtkowska (Warszawa), Barbara Zawiślak (Kraków), Tomasz Zdrojewski (Gdańsk), Marzena Zielińska (Łódź)

08:00 - 08:30
Walne zebranie Sekcji ITKiR PTK – termin I
08:30 - 09:00
Przywitanie gości, Otwarcie Konferencji
Marek Gierlotka (Opole)
09:00 - 10:40
Zawał serca – blaski i cienie 2019
Marek Gierlotka (Opole) , Władysław Pluta (Opole) , Agnieszka Tycińska (Białystok)

Panel: Artur Borowicz (Katowice), Dariusz Dudek (Kraków), Piotr Feusette (Opole), Robert Gil (Warszawa), Jacek Kaperczak (Opole), Lech Poloński (Zabrze), Andrzej Wester (Kędzierzyn-Koźle, Opole), Krystian Wita (Katowice), Bogdan Wojtyniak (Warszawa)

09:00 - 09:20
Faza przedszpitalna
Mariusz Gąsior (Zabrze)
09:20 - 09:40
Terapia przeciwpłytkowa i przeciwkrzepliwa
Andrzej Budaj (Warszawa)
09:40 - 10:00
Rewaskularyzacja
Jacek Legutko (Kraków)
10:00 - 10:20
Co po zawale?
Piotr Jankowski (Kraków)
10:20 - 10:40
Zawał serca za 20 lat – czy wiemy co będzie?
Tomasz Zdrojewski (Gdańsk)
10:40 - 12:30
Advances in Interventions in Acute Heart Failure and Cardiogenic Shock – All for One
Marek Gierlotka (Opole) , Przemysław Leszek (Warszawa) , Wojciech Wojakowski (Katowice)

Panel: Stanisław Bartuś (Kraków), Dariusz Dudek (Kraków), Adam Witkowski (Warszawa), Jadwiga Nessler (Kraków), Piotr Ponikowski (Wrocław), Susanna Price (Londyn), Janina Stępińska (Warszawa), Agnieszka Tycińska (Białystok)

10:40 - 10:55
Revascularization in AHF and CS, when and how?
Dariusz Dudek (Kraków)
10:55 - 11:10
Valve interventions in acute settings
Adam Witkowski (Warszawa)
11:10 - 11:25
Mechanical circulatory support – today and beyond
Susanna Price (Londyn)
11:25 - 11:40
Cardiac surgery and heart transplantation for AHF
Antonios Kourliouros (Londyn)
11:40 - 11:55
One for All – Where do we go in treatment of acute heart failure?
Piotr Ponikowski (Wrocław)
11:55 - 12:30
Panel discussion
12:30 - 13:30
Lunch
12:30 - 13:00
WALNE ZEBRANIE SEKCJI ITKiR PTK – WYBORY do Zarządu Sekcji na kadencję 2019-2021
13:15 - 13:30
Ogłoszenie wyników SESJI KONKURSOWEJ
13:30 - 15:20
Co nowego w intensywnej terapii
Ewa Kucewicz-Czech (Katowice) , Janina Stępińska (Warszawa)
13:30 - 13:40
Biomarkery
Joanna Płonka (Opole)
13:40 - 13:50
Echokardiografia
Tomasz Kukulski (Zabrze)
13:50 - 14:00
Badania obrazowe (TK, NMR) na ITK
Tomasz Brzostowicz (Opole)
14:00 - 14:10
Ostry zator płucny - optymalne leczenie przeciwkrzepliwe
Michał Ciurzyński (Warszawa)
14:10 - 14:20
Farmakoterapia ostrej niewydolności serca
Agnieszka Tycińska (Białystok)
14:20 - 14:30
Ultrafiltracja w ostrej niewydolności serca
Robert Zymliński (Wrocław)
14:30 - 14:40
Prewencja uszkodzenia nerek spowodowanego kontrastem
Jerzy Sacha (Opole)
14:40 - 14:50
MINOCA
Marek Gierlotka (Opole)
14:50 - 15:00
Przezskórne interwencje wieńcowe
Tomasz Roleder (Wrocław)
15:00 - 15:10
Kardiochirurgia
Michał Zembala (Zabrze)
15:10 - 15:20
Teraz Polska – innowacje w ITK firmy BALTON
Rafał Koba (Zabrze)
15:20 - 17:40
Multidyscyplinarne problemy w intensywnej terapii kardiologicznej – sesja dydaktyczna w oparciu o przypadki kliniczne
Bożena Sobkowicz (Białystok) , Marzena Zielińska (Łódź) , Tomasz Hirnle (Białystok)

Panel: Jarosław Bugajski (Opole), Michał Ciurzyński (Warszawa), Tomasz Czarnik (Opole), Jarosław Dróżdż (Łódź), Krzysztof Filipiak (Warszawa), Karol Kamiński (Białystok), Anna Kazik (Zabrze), Andrzej Mysiak (Wrocław), Ewa Nowalany-Kozielska (Zabrze)

15:20 - 15:40
Chory z zaburzeniami krzepnięcia
Wiktor Kuliczkowski (Wrocław)
15:40 - 16:00
Chory z krwawieniem
Anna Tomaszuk-Kazberuk (Białystok)
16:00 - 16:20
Chory z niewydolnością nerek
Piotr Rozentryt (Zabrze)
16:20 - 16:40
Chory z sepsą
Bartosz Kudliński (Poznań)
16:40 - 17:00
Chory z zespołem kruchości
Ewa Jankowska (Wrocław)
17:00 - 17:20
Chory z udarem
Beata Łabuz-Roszak (Opole)
17:20 - 17:40
Chory w ostrym stanie psychotycznym
Ewa Pendziałek-Grunwald (Opole)
17:40 - 18:00
ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI
Marek Gierlotka (Opole) , Agnieszka Tycińska (Białystok)
09:00 - 10:50
Ostre stany kardiologiczne w gabinecie lekarza POZ
Sławomir Chlabicz (Białystok), Ewa Straburzyńska-Migaj (Poznań)

Panel: Marek Banaszewski (Warszawa), Maciej Gawor (Opole), Klaudiusz Nadolny (Katowice), Przemysław Trzeciak (Zabrze), Barbara Zawiślak (Kraków)

09:00 - 09:15
Chory z bólem w klatce piersiowej
Dominika Południewska (Białystok)
09:15 - 09:30
Chory z narastającą dusznością
Marta Kałużna-Oleksy (Poznań)
09:30 - 09:45
Chory z kołataniem serca
Grzegorz Hordyński (Opole)
09:40 - 10:00
Zatrzymanie krążenia
Przemysław Trzeciak (Zabrze)
10:00 - 10:10
Współpraca POZ – ostry dyżur kardiologiczny - punkt widzenia kardiologa
Andrzej Świątkowski (Zabrze)
10:10 - 10:20
Współpraca POZ – ostry dyżur kardiologiczny - punkt widzenia lekarza w poradni POZ
Sławomir Chlabicz (Białystok)
10:20 - 10:50
Dyskusja
10:50 - 11:00
Przerwa
11:00 - 12:30
Sesja Pielęgniarek ITK
Tomasz Halski (Opole) , Dorota Krówczyńska (Warszawa)

Panel: Krystyna Czapla (Zabrze), Mariola Jędrzejczyk-Wester (Opole), Marzena Łupińska (Białystok), Katarzyna Szwamel (Opole), Izabella Uchmanowicz (Wrocław), Izabela Wojtkowska (Warszawa)

11:00 - 11:20
Nagłe zatrzymanie krążenia
Urszula Jakubowska (Białystok)
11:20 - 11:40
Chory z ostrą niewydolność serca
Krystyna Czapla (Zabrze)
11:40 - 12:00
Zapalenie płuc i inne infekcje związane z wentylacją mechaniczną
Marta Balicka-Cilulko (Białystok)
12:00 - 12:20
Samoopieka pacjentów w wieku podeszłym z niewydolnością serca
Katarzyna Szwamel (Opole)
12:20 - 12:30
Dyskusja panelowa i podsumowanie sesji
12:30 - 13:30
Lunch
13:30 - 16:10
Trudny chory w oddziale intensywnej terapii kardiologicznej
Waldemar Banasiak (Wrocław) , Mirosław Czuczwar (Lublin)

Panel: Tomasz Hrapkowicz (Zabrze), Oskar Kowalski (Zabrze), Marcin Kurzyna (Otwock), Andrzej Kutarski (Lublin), Ilona Skoczylas (Zabrze), Mateusz Tajstra (Zabrze)

13:30 - 13:50
Ostra dekompensacja krążenia w przebiegu tętniczego nadciśnienia płucnego
Ewa Mroczek (Wrocław)
13:50 - 14:10
Wybrane aspekty farmakoterapii ostrej niewydolności serca
Agata Duszańska (Opole)
14:10 - 14:30
Chory z wrodzoną wadą serca i ostrą niewydolnością serca
Karolina Plaskota (Warszawa)
14:30 - 14:50
Kompleksowa diagnostyka komorowych zaburzeń rytmu na ITK
Krzysztof Szydło (Katowice)
14:50 - 15:10
Burza elektryczna – od leków do ablacji
Przemysław Mitkowski (Poznań)
15:10 - 15:30
Chory wymagający mechanicznego wspomagania krążenia
Mirosław Czuczwar (Lublin)
15:30 - 15:50
Terapia daremna
Piotr Knapik (Zabrze)
15:50 - 16:10
Wszystkim możemy pomóc, ale nie każdego możemy uratować…
Piotr Morciniec (Opole)
16:10 - 17:40
Kontrowersje w ITK – sesja pro/kontra
Andrzej Ochała (Katowice) , Przemysław Trzeciak (Zabrze)

Panel: Paweł Buszman (Katowice), Rafał Depukat (Kraków), Damian Kawecki (Katowice), Andrzej Lekston (Zabrze), Roman Przybylski (Kraków), Rafał Koba (Zabrze)

16:10 - 16:20
Hipotermia terapeutyczna u pacjenta po pozaszpitalnym zatrzymaniu krążenia - PRO
Andrzej Świątkowski (Zabrze)
16:20 - 16:30
Hipotermia terapeutyczna u pacjenta po pozaszpitalnym zatrzymaniu krążenia - CONTRA
Paweł Nadziakiewicz (Zabrze)
16:30 - 16:40
Dyskusja panelowa
16:40 - 16:50
Kontrpulsacja wewnątrzaortalna w zawale serca - PRO
Michał Hawranek (Zabrze)
16:50 - 17:00
Kontrpulsacja wewnątrzaortalna w zawale serca - CONTRA
Rafał Depukat (Kraków)
17:00 - 17:10
Dyskusja panelowa
17:10 - 17:20
U chorego z migotaniem przedsionków i wysokim ryzykiem krwawienia zamykam uszko - PRO
Andrzej Ochała (Katowice)
17:20 - 17:30
U chorego z migotaniem przedsionków i wysokim ryzykiem krwawienia zamykam uszko - CONTRA
Bartosz Hudzik (Zabrze)
17:30 - 17:40
Dyskusja panelowa
Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Zapoznaj się z Polityką prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.