Program konferencji

 

 

 


09:00 - 17:00
Warsztaty tematyczne towarzyszące Konferencji
16:00 - 17:00
Zebranie Zarządu Sekcji ITKiR
17:30 - 19:00
Sesja konkursowa
17:30 - 19:00
Blaski i cienie ITK - mój największy koszmar / sukces na oddziale ITK
Przewodniczący Sesji: Marek Gierlotka (Opole), Agnieszka Tycińska (Białystok)

 

PRACE FINAŁOWE (kolejność alfabetyczna wg listy autorów prezentujących)

 

Tytuł: Fatalne powikłanie popularnej infekcji, czyli o leczeniu grypy w warunkach intensywnej terapii kardiologicznej.

Autorzy: Małgorzata Celińska-Spodar (Warszawa) - prezentujący, Paweł Tyczyński (Warszawa), Barbara Pręgowska-Chwała (Warszawa), Jarosław Kuriata (Warszawa), Paweł Litwiński (Warszawa), Jarosław Szymański (Warszawa), Małgorzata Jasińska (Warszawa), Agnieszka Tarnowska (Warszawa), Mariusz Kuśmierczyk (Warszawa), Janina Stępińska (Warszawa)

 

Tytuł: 32-letnia ciężarna z dysfunkcją mechanicznej protezy zastawki mitralnej, czyli jak uratować dwa życia…

Autorzy: Monika Gil (Białystok) - prezentujący, Agnieszka Tycińska (Białystok), Marta Garbowska (Białystok), Krzysztof Matlak (Białystok), Bożena Sobkowicz (Białystok)

 

Tytuł: ECMO w STEMI - „bridge to recovery”. Wspomaganie krążenia u pacjentów ze świeżym zawałem serca

Autorzy: Paulina Łopatowska (Białystok) - prezentujący, Agnieszka Tycińska (Białystok), Dominika Południewska (Białystok), Paweł Kralisz (Białystok), Sławomir Dobrzycki (Białystok), Grzegorz Juszczyk (Białystok), Tomasz Hirnle (Białystok), Bożena Sobkowicz (Białystok)

 

Tytuł: Ciężka hemofilia A i ostry zawał serca z uniesieniem odcinka ST – czy musimy się bać stosowania nowych leków przeciwpłytkowych?

Autorzy: Michał Kacprzak (Łódź) - prezentujący, Magdalena Brzęczek (Łódź), Włodzimierz Koniarek (Łódź), Krzysztof Chojnowski (Łódź), Marzenna Zielińska (Łódź)

 

Tytuł: Dramatyczna, długa walka o życie młodej matki dwa miesiące po porodzie.

Autorzy: Janusz Kudlicki (Lublin) - prezentujący, Anna Kania (Lublin), Agata Frania- Baryluk (Lublin), Andrzej Wysokiński (Lublin), Elżbieta Czekajska - Chehab (Lublin)

 

Tytuł: "Przetrwałe" VF

Autorzy: Łukasz Marchwiński (Chorzów) - prezentujący, Barbara Pankiewicz (Chorzów)

 

 

JURY:

 

Budaj Andrzej (Warszawa), Ciurzyński Michał (Warszawa), Depukat Rafał (Kraków), Drożdż  Jarosław (Łódź), Feusette Piotr (Opole), Gąsior Mariusz (Zabrze), Gierlotka Marek (Opole), Hawranek Michał (Zabrze), Hirnle Tomasz (Białystok), Jankowska Ewa (Wrocław), Koba Rafał (Zabrze), Kowalski Oskar (Zabrze), Kucewicz-Czech Ewa (Katowice), Kuliczkowski Wiktor (Wrocław), Lenartowska Lucyna (Wrocław), Pacholewicz Jerzy (Zabrze), Prokopczuk Janusz (Kędzierzyn Koźle), Przybylski Roman (Kraków), Sacha Jerzy (Opole), Sobkowicz Bożena (Białystok), Stępińska Janina (Warszawa), Straburzyńska-Migaj Ewa (Poznań), Świątkowski Andrzej (Zabrze), Trzeciak Przemysław (Zabrze), Tycińska Agnieszka (Białystok), Wester Andrzej (Kędzierzyn-Koźle), Wojtkowska Izabela (Warszawa), Zielińska Marzena (Łódź), Zymliński Robert (Wrocław)

 

 

I nagroda - Refundacja opłaty zjazdowej na Kongres ACCA 2019 w Maladze, Hiszpania
II nagroda (za 2. i 3. miejsce) - Zwolnienie z opłaty zjazdowej na przyszłorocznej Konferencji SITKiR 2019 oraz gwarantowane darmowe uczestnictwo w jednych wybranych Warsztatach Tematycznych
Wszyscy uczestnicy Sesji Finałowej są zwolnieni z opłaty zjazdowej

 

 

09:00 - 10:30
Sesja 1: Codzienne problemy na ITK
PROWADZĄCY: Marek Gierlotka (Opole), Bożena Sobkowicz (Białystok), Agnieszka Tycińska (Białystok)

PANELIŚCI: Michał Ciurzyński (Warszawa), Ewa Kucewicz-Czech (Katowice), Lucyna Lenartowska (Wrocław), Janina Stępińska (Warszawa), Beata Średniawa (Zabrze), Ewa Trejnowska (Zabrze), Andrzej Wester (Kędzierzyn-Koźle)

Powikłania krwotoczne na ITK
Anna Tomaszuk (Białystok)
Ciąża
Izabela Wojtkowska (Warszawa)
Ostra niewydolność nerek
Robert Zymliński (Wrocław)
Przewodnienie
Piotr Rozentryt (Zabrze)
10:30 - 11:00
Przerwa kawowa

Prezentacja nowych technologii – Firma 1

11:00 - 12:30
Sesja 2: Optymalizacja postępowania w zawale serca w 2018
PROWADZĄCY: Janina Stępińska (Warszawa), Beata Średniawa (Zabrze)

PANELIŚCI: Artur Borowicz (Katowice), Andrzej Budaj (Warszawa), Piotr Jankowski (Kraków), Jolanta Majer (Częstochowa), Przemysław Trzeciak (Zabrze), Wojciech Wojakowski (Katowice)

Logistyka przedszpitalna
Mariusz Gąsior (Zabrze)
MINOCA
Wiktor Kuliczkowski (Wrocław)
Nagłe zatrzymanie krążenia
Rafał Deputat (Kraków)
Wstrząs kardiogenny
Andrzej Świątkowski (Zabrze)
12:30 - 13:30
Przerwa lunchowa

Prezentacja nowych technologii – Firma 2

13:30 - 15:00
Sesja 3: Ostra niewydolność serca – zalecenia i praktyka kliniczna w 2018
PROWADZĄCY: Bożena Sobkowicz (Białystok), Robert Zymliński (Wrocław)

PANELIŚCI: Dawid Borowik (Zabrze), Mariusz Gąsior (Zabrze), Katarzyna Mizia-Stec (Katowice), Piotr Rozentryt (Zabrze), Jerzy Sacha (Opole), Mariola Szulik (Zabrze)

Diagnostyka w pierwszej godzinie na OITK – różnicowanie najczęstszych przyczyn AHF
Agnieszka Pawlak (Warszawa)
Nietypowe, rzadkie przyczyny AHF
Agnieszka Tycińska (Białystok)
Optymalizacja farmakoterapii w ostrej fazie
Marek Banaszewski (Warszawa)
Zespół kruchości na ITK
Ewa Jankowska (Wrocław)
15:00 - 15:30
Przerwa kawowa

Prezentacja nowych technologii – Firma 3

15:30 - 17:00
Sesja 4: Zabiegi interwencyjne u chorych na ITK – kogo kwalifikować, jak postępować po zabiegu
PROWADZĄCY: Dariusz Dudek (Kraków), Marek Gierlotka (Opole), Wojciech Wojakowski (Katowice)

PANELIŚCI: Paweł Buszman (Katowice), Robert Gil (Warszawa), Tomasz Hirnle (Białystok), Rafał Koba (Zabrze), Oskar Kowalski (Zabrze), Andrzej Ochała (Katowice), Marian Zembala (Zabrze)

PCI wysokiego ryzyka
Michał Hawranek (Zabrze)
Interwencje zastawkowe
Adam Witkowski (Warszawa)
Ablacja
Jarosław Kaźmierczak (Szczecin)
Mechaniczne wspomaganie krążenia, kwalifikacja do transplantacji serca
Roman Przybylski (Kraków)
17:00
Zakończenie konferencji
Ta strona używa ciasteczek (COOKIES). Zapoznaj się z Polityką prywatności aby dowiedzieć się więcej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.